301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 12:16
 
VAN TSO'dan Sorunlar İçin Acil Çağrı!
Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu tam kapanma ile ilgi bir açıklamada bulunarak esnafın bayram öncesi alınan bu karar, ürün tedariki yapanları ve benzeri sektörleri iflasın eşiğine getirmiştir denildi. İşte diğer detaylar...
Ekonomi Haberi


Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVİD-19) salgını iş dünyasını zorluklarla karşı karşıya bırakmıştır. Yeni gelişme! Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu,”Ülkemiz genelinde vaka sayılarında meydana gelen artış nedeniyle 29 Nisan-17 Mayıs tarihlerinde “Tam Kapanma” kararı alınmıştır. Alınan bu karar ilimiz ve bölge ekonomisinde onarılamaz tahribatlara neden olmaktadır.” Denildi.

Açıklamada,” Kabul edileceği üzere, Ramazan Bayramı öncesi hazırlık yapan; beyaz eşya, tekstil, mobilya gibi sektörlerde büyük kriz yaşanmaktadır. Bayram öncesi alınan bu karar, ürün tedariki yapanları ve benzeri sektörleri iflasın eşiğine getirmiştir. Ayrıca bazı özel günlerinde kapanmaya denk gelmesi ayrı bir belirsizliğe neden olmaktadır.”

 “Oluşan mağduriyetin ve sorunların giderilmesi için Cumhurbaşkanımız talimat ve direktifleriyle ekonomik desteklerin devreye alınması elzemdir. Bölge Oda/Borsaları ile yapılan görüşmeler sonucunda, sadece gıda maddeleri satışının tam kapanmadan muaf olmasının sürdürülebilir bir ekonomik yaklaşım olmadığı sonucu ortaya çıkmıştır!”

 “Bu nedenle; Cumhurbaşkanlığımız ve yetkili bakanlıklar nezdinde sorunun çözümü için acil yeni düzenlemelere ihtiyaç vardır. Bayram süreci mal tedariki yapan sektörlerin çek ve borç stoku iflasa neden olacaktır. Durum acildir. Zaten ekonomik olarak sorunlar yaşayan ve zor günlerden geçen bölgemizin daha da sıkıntılı günler yaşamaması için yeni kararların alınması ve desteklerin hayata geçirilmesi gerekmektedir.

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: VAN, TSO'dan, Sorunlar, İçin, Acil, Çağrı!,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı