301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
04 Mart 2021 - Perşembe 10:29
 
DAKA her yerde
Gölge Kalem
 
 

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde kurulan ve genel sekreterliği Van’da olan Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tabiri caiz her taşın altından çıkıyor. Gençler için iş ve aş kapısı açmakla kalmayıp Van başta olmak üzere Bitlis, Hakkari ve Muş illerine de değer katmaya devam ediyor.

 

Van’da bir çok kişinin yerini dahi bilmediği bu DAKA; bir bakıyorsun Hakkari kayak merkezinde, Muş Süt Toplama Tesisleri’nde, Bitlis 'Mağara Kent: Madavans Vadisi'nde ve Van’da ise son birkaç yıldır hayata geçirilen onca mega projenin altında imzası bulunuyor. Bu saydıklarım sadece bir kaçı. DAKA, öncülük ettiği projelerle genç nüfusun yüksek olduğu Van, Hakkari, Muş ve Bitlis’te iş ve aş oluyor. Gençlerle buluşmadan kütüphanelere, tarımdan sanayiye, tekstilden turizme kadar elinizi neye atarsanız atın hep DAKA mührü görürsünüz.

 

Tabi her şeyden önce DAKA’yı DAKA yapan ve mührü elinde bulunduran memleket sevdalısı Genel Sekreter Halil İbrahim Güray’ı unutmamak lazım. Yaz kış, yağmur çamur demeden bölgesindeki iller arasında mekik dokuyan Güray, rol modelliği ve fikirleriyle adeta Van’ın umudu olmuş.

 

Memleketine, memleketinin insanına hizmet etmekten keyif alan ve bölgenin makus talihini değiştirmek için durmadan çabalayan, bölgenin genç nüfusunun umudu olan Güray, böyle emin adımlarla yürüdüğü sürece bölge illerinin kalkınmasını hep birlikte göreceğiz inşallah.

 

Yaş itibarı ile görmediğim ama Van’a yaptıkları hizmetlerle halkın gönlünde taht kuran ve her platformda rahmet ve minnetle anılan Kinyas Kartal, Ferit Melen ve Tayyar Dabbağoğlu’nu (Allah rahmet eylesin) aratmayan Güray’ın karşılıksız yaptığı hizmetlerin bir gün katbekat karşılığını alacağından da eminim.

 

  Yeni projelerle yoluna devam eden Güray’a bizden de kocaman alkış…

 
Etiketler: DAKA, her, yerde,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı