301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 10:30
 
Atıf Bey, helvayı da mı yapsın?
Gölge Kalem
 
 

Hepimiz duymuşuz, bir dönemin meşhur şarkısıydı. Ben en çok Mahmut Tuncer’den dinlemeyi severdim ‘helva yapsana (bakkal amca)’ şarkısını. Şimdi yeniden canlandı aklımda; “Yağıyi var mı (Var var), Uniyi var mı (Var var), Şekeri var mı (Var var), Ne duruyorsun (Ne yapayım), Helva yapsana helva yapsana” şarkısının sözleri.

 

  Hafta sonu Edremit’in sahillerini gezince, gerçekten iş adamlarımıza sadece helva yapmak kaldığını anladım. Atıf Çiçekli Bey, yaptığı hizmetlerle ilçeyi bir turizm beldesi haline getirmiş. O sahilleri görünce kendinizi gerçekten çok farklı hissedeceksiniz. Yürüdükçe yürümek isteyeceksiniz. Mesire alanında oturup ailenizle piknik yapıp, eşsiz Van Gölü manzarasında semaver çayınızı yudumlayarak bol bol temiz hava soluyabilirsiniz. Bunları yaparken, inanın eskisi gibi birilerine de tek kuruş para vermiyorsunuz.

 

  Şimdi Edremit’te neler yok ki. Atıf Bey, altyapıyı yaparak kenti yatırımcılara altın tepside sunuyor. Şimdi iş yatırımcılara kaldı. Sahil bandı tamamlanmış, Van Gölü kıyısında mesire alanı, plajlar ve tabiat parkı bulunan Edremit; tarihi ve kültürel değerleriyle artık sizi bekliyor. Mavi ve yeşilin buluştuğu Edremit’in turizm ve gastronomi ile anılması artık elinizde. Atıf Bey’in kente yaptığı hizmetin yarısını da artık siz yapın. Yapın ki hem siz kazanın hem de hemşehrilerimiz iş-aş sahibi olsun. Saygıdeğer iş adamlarımız, bir zahmet helva yapmayı da artık Atıf Bey’den beklemeyin.

 
Etiketler: Atıf, Bey,, helvayı, da, mı, yapsın?,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı