Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 10:51
 
Van Gölü’nde kaçak avlanmış 16 ton ölü balık ele geçirildi
Van İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda Van Gölü’nde kaçak avlanan 16 ton ölü balık ele geçirildi.
Gündem Haberi


Van İl Jandarma Çevre Koruma Timi ile Muradiye Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından Muradiye ilçesine bağlı Yalındüz Mahallesi mevkiinde kaçak Van balığının avlanmasına yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda Bendimahi Çayı içinde ve kenarında 140 çuval içerisinde 15 ton ölü Van Balığı ve 500 kilo canlı balıkla birlikte 1 adet 4 metre uzunluğunda sac tekne ele geçirildi. Canlı balıklar suya geri bırakılırken, 15 ton ölü Van Balığının ise imha edilmek üzere Muradiye Tarım ve Orman Müdürlüğüne teslim edileceği belirtildi.


Erciş Merkez Jandarma Komutanlığı ve Erciş Bot Komutanlığı ile Timar Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından toplam bir ton balığa daha el konularak 6 şahsa 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanununa aykırılıktan 13 bin 500 TL idari para cezası uygulandı.


Konu ile ilgili açıklama yapan Van Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Görentaş, güvenlik güçleriyle birlikte denetimlerinin 7/24 devam ettiğini belirtti. Görentaş, “Van balığının başarılı bir üreme sezonu geçirebilmesi ve Van Gölü çevresinde geçimini balıktan sağlayan 15 bin insanın sayısını arttırmak için üreme sezonundaki av yasaklarına dikkat etmemiz gerekiyor. Yani 15 Nisan’dan 15 Temmuz’a kadar Van Balığı avlamamalıyız, almamalıyız, satmamalıyız ve av yasağı süresince yememeliyiz” dedi.

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: Van, Gölü’nde, kaçak, avlanmış, 16, ton, ölü, balık, ele, geçirildi,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı