301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Kasım 2021 - Salı 09:43
 
Milletvekili Arvas: Çaldıran Devlet Hastanesi Hizmet Vermeye Başladı
Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Çaldıran ilçesinde yapımını tamamlanan devlet hastanesinin hizmet vermeye başladığını duyurdu.
Siyaset Haberi


Van Milletvekili Abdulahat Arvas, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi ; “75 yatak ve 10 personel lojmanı şeklinde inşa edilen projede toplam 15 bin 980 metrekare kapalı alan bulunduğu ifade etti.
Sağlık hizmeti vermeye başlayan Çaldıran devlet hastanesinde Dahiliye, Çocuk, Kadın Doğum, Genel Cerrahi ile Aile Hekimi branşlarında hizmet verildiğini aktaran Milletvekili Arvas, D grubunda bulunan Çaldıran Devlet Hastanesinin C gurubuna yükseltilmesi için İl Sağlık Müdürlüğünce çalışmaların başlatıldığı bilgisini de paylaştı. Sağlık Bakanlığı tarafından C sınıfı hastane kategorisine onay verilmesi durumunda uzman doktor branşlarında artış olacağı ve yardımcı sağlık personel kadrosunda da iyileştirme yapılacağını belirten Milletvekili Arvas, Çaldıran’a kazandırılan yeni hastanenin fizik olarak bütün şartlara haiz olduğunu C grubu için Sağlık Bakanı ile görüşeceğini ve konunun da takipçisi olacağının söyledi.
Milletvekili Arvas, Van il merkezine 109 kilometre uzaklıkta bulunan ve nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık ilçelerinden biri olan Çaldıran’ın yaklaşık 65 bin nüfusu ile hak ettiği sağlık hizmetlerine kavuştuğunu ifade ederek, İran sınırında bulunan ilçede karasal iklimin hakim olduğunu, kışların çok sert geçtiğini, bölgede dondurucu soğukların yaşandığını dolayısıyla sıcaklığın eksi ( -45) derecelere kadar düştüğünü hatırlattı. Özellikle kışın ulaşım sıkıntısının yaşandığı bölgede donanımlı bir hastanenin ihtiyaç olduğunu, çok şükür bununda karşılandığını söyledi.

Milletvekili Arvas, AK Parti Hükümetlerimiz döneminde sağlık sistemi baştan aşağıya değişmiştir.

Milletvekili Arvas, AK Parti Hükümetlerimiz döneminde sağlık sistemi baştan aşağıya değişmiş ve milletimizin lehine yeniden yapılandırılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın sayesinde bugün Türkiye, dünyada örnek alınan bir ülke haline gelmiştir. Pek çok devletin gelip incelediği ve kendisine uyarlamak istediği bu sistem, kendini en çok bütün dünyanın kasıp kavrulduğu pandemi sürecinde htirmiştir. Kadirşinas milletimiz de her fırsatta memnuniyetini dile getirerek, sağlık sistemimize olan güvenini ifade etmektedir. Bu vesile ile Çaldıran Devlet Hastanesinin hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyor, Hastanenin yapımında destek olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sağlık Bakanımıza, Sağlık İl Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: Milletvekili, Arvas:, Çaldıran, Devlet, Hastanesi, Hizmet, Vermeye, Başladı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı