301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 01:16
 
Büyükşehir çiftçiyi desteklemeye devam ediyor
Van Büyükşehir Belediyesi tarım ve hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı Tuşba, Gürpınar ve Muradiye ilçelerinde sulama kanalları yapıyor.
Gündem Haberi


 

 Koronavirüs salgını nedeniyle tarımsal faaliyetlerin sekteye uğramaması için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi çiftçilere destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Tuşba içesi Pirgarip Mahallesinde 4 bin 750 metre, Gürpınar ilçesi Bozyiğit Mahallesinde 5 bin metre ve Muradiye ilçesi Kandahar Mahallesinde ise 4 bin metre olmak üzere toplan 13 bin 750 metre beton sulama kanalı yapımına başlandı. Beton sulama kanallarının tamamlanması ile birlikte bu bölgelerde yaklaşık olarak 500 hektarlık alan sulama suyu ile buluşturulacak. 

 

Çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşarak geçimlerini sağlayan mahalleli için sulama kanallarının büyük önem taşıdığını belirten Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yusuf Altun, salgına rağmen çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiğini söyledi.

 

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü de kutlayan Altun, kent genelinde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak gerek tarımsal faaliyetler gerekse de hayvancılıkla ilgili faaliyetlerde vatandaşlarımızın yanındayız. Yıl içerisinde hayvan sulama sıvatlarından, tarımsal sulama kanalları, arazi yolları, bent ve gölet yapımı gibi birçok çalışma ile çiftçilerimizin hizmetinde olacağız. Kentin tarım ve hayvancılığına ciddi katkı sağlayacak olan çalışmalarımız büyük bir titizlikle devam ediyor” dedi.

 

Su yetersizliğinden dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirten mahallesi sakinleri ise çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 
Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: Büyükşehir, çiftçiyi, desteklemeye, devam, ediyor,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı